• Zábavný deň v maskách

• Deň pred polročnými prázdninami sme sa zabavili netradičným spôsobom,každý vo svojej triede. Žiaci prvého stupňa si užili karnevalové dopoludnie. Žiaci druhého stupňa si zvolili tému,v duchu ktorej prebiehala ich zábava.Žiaci boli veľmi kreatívni a ich triedy sa zmenili na triedu Country, Rozprávkovo,Rómsky bál,Hokejisti,90.roky, Harry Potter...

• Advent v škole

• Počas adventu sme boli aspoň symbolicky - na ceste. Spolu s knihou Vianočné mystérium od J. Gaardera sme spolu s Elisabetou a jej rozrastajúcim sa sprievodom putovali za malým jahniatkom do Betlehema. Cesta v čase aj priestore nebola úplne ľahká, zvlášť keď ju neustále menil dnešný svet. Ale dnes sme blízko a tak ako naši hrdinovia a anjeli, aj my stojíme predo dvermi. “Tie však musíme otvoriť zvnútra.” Pozrite sa, ako vyzeral náš sprievod i cesta a spoločne si vychutnajme cieľ tohto zázračného obdobia - adventu.

• Deň sv. Mikuláša

• Sv. Mikuláš k nám tento rok zavítal netradične. Pozval si aj svojich kolegov – svätcov z neba, ktorí mu pomohli splniť túto ťažkú, a zároveň krásnu úlohu. Žiakov tak podnietili k tomu, aby aj oni konali dobro a urobili tento svet krajším.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Veľa, veľmi veľa. Naplnili sme láskou presne 78 balíčkov a vyzbierali 68 párov ponožiek. Všetkým,ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili, ďakujem za spoluprácu. Naša láska sa znásobí a zahreje tých správnych ľudí.

• Týždeň prevencie

• Tretí novembrový týždeň je každoročne venovaný prevencii (nielen) drogových závislostí. V tomto roku sme to u nás v škole poňali v pozitívnom duchu, ukázali sme si alternatívu k týmto závislostiam.

V utorok žiacka školská rada pod vedením p. uč. Hétháršiovej zorganizovala deň zdravej stravy a zdravého životného štýlu. Počas prestávok aktívne zapájali spolužiakov do rôznych aktivít. Okrem toho si každá trieda pripravila zdravé pochúťky, rôzne druhy ovocia, zeleniny, semienok, orechov, zdravých nátierok, pudingov. Aj tu sa odhalili mnohé skryté talenty našich detí, ktorí sa s vervou ujali pozície hostiteľov a kuchárov. Neskôr si žiaci mohli oddýchnuť v priestoroch na prízemí v relaxačnom kútiku pri antistresových maľovankách a príjemnej hudbe.

Vo štvrtok sme si ukázali, že proti závislostiam môžeme bojovať aj športom. Naše pozvanie prijal Peter Herstek so svojou football freestyle show. Počas niekoľkých blokov vystúpení predviedol nielen svoj talent, ale pomohol aj odhaliť šikovnosť našich žiakov, ktorých naučil mnohé triky. Žiakov aktívne zapojil do svojho programu, s niektorými si  aj zahral mini futbal a zábavným spôsobom poukázal na to, že ak niečomu intenzívne venujeme čas, môžeme sa v tom zdokonaliť do fantastických rozmerov.

• Návšteva Mestskej knižnice v Sabinove

• Viete, že aj my, druháci, sme už naozajstnými čitateľmi?! V utorok 5.10. nás v Mestskej knižnici v Sabinove slávnostne pasovali naozajstným mečom. Presne tak, ako kedysi rytierov do špeciálneho vyššieho stavu. A máme aj dôkaz – naozajstný čitateľský preukaz. Užili sme si to parádne, dokonca sme si už aj vypožičali knihy. Ešte raz ďakujeme všetkým zamestnancom knižnice za krásny zážitok!

Žiaci 2.A a p. uč. Zlaťa

• Zábava so šarkanmi

• V piatok 24.09. sme sa s ŠKD vybrali na Šanec. Vietor fúkal parádne. Naše šarkany leteli až k nebu. Ďakujem pani vychovávateľkám za super zážitok.

Dáša 3.A

Boli sme na šarkaniáde na Šanci. Mala so šarkana s Elsou. Boli tam 1.A, 2.A, 3.A, aj mamky a ockovia. Strašne tam fúkal vietor, tak nám šarkany leteli super vysoko. Dokonca jeden uletel. Bolo tam stršne super a na konci sme dostali cukríky.

Sabínka 3.A

• Deň otvorených dverí mesta Sabinov

• Dňa 27.9.2021 sa naša škola stala súčasťou histórie mesta Sabinov, ktoré organizovalo prvýkrát Deň otvorených dverí pre verejnosť.

Vyjadrenia žiakov:

Páčilo sa mi ako to mali všetko pripravené. Program mali premyslený.

Páčilo sa mi, že náš hovorca Juraj Vrábel a aj primátor s nami srandovali a porozprávali nám rôzne zaujímavosti. (Vratko, 8.A)

Mne sa páčilo na DOD, že som videl primátora a že nám dovolili nakuknúť do kancelárií. ( Števo, 8.A)

• Imatrikulácia

• V piatok 17. 9. 2021 sa naša škola rozrástla o ozajstných prvákov. Naša pani kráľovná nás pasovala svojou ceruzou do stavu ozajstných žiakov tejto školy. Alebo nebolo to len tak jednoducho. Keďže náš patrón je sv. Jozef, snažili sme sa aspoň trošku podobať na neho. Byť spravodlivý, usilovný, trpezlivý, pracovitý, pokorný a veriť svojim kamarátom. Celý deň sme plnili úlohy, ktoré zodpovedali jeho vlastnostiam. Na záver sme zložili slávnostný sľub a odtlačkom prsta sme ho aj potvrdili.

• Biela pastelka

• Dňa 24.9.2021 sa v našej škole konala zbierka s názvom "Biela pastelka" . Žiaci novozvolenej školskej rady skúsili pomôcť slabozrakým a nevidiacim a vybrali sa do tried a okolia školy, aby sme aj my takýmto spôsobom prispeli k dobrej veci.

Všetkým veľmi pekne ďakujeme.

• Enviro otázniky

• Žiačka 7.A Natália Novická sa zapojila do sútaže EnviroOtázniky, kde sa spomedzi všetkých zúčastnených z celého Slovenska umiestnila na nádhernom 2.mieste. Cenu jej prišli osobne odovzdať zástupcovia organizácie.

Natálii srdečne blahoželáme.

• Matematická olympiáda - Domáce kolo

• Nový úspech našej školy:

Lucia Triščíková: 1.miesto
            Norbert Talarovič: úspešný riešiteľ