• Deň duševného zdravia 2024

• Mladší potešili svoju dušu pri kováčoch z OZ Kolovrat. Dostali sme podkovičku pre šťastie, ktorú nám ukuli pred našimi očami. Starší svoju dušu potešili pri tvorení s puffy vlnou pri workshope, ktorý viedol náš šikovný Matúš Džubák a Kamilka Šurinová. Ďalší workshop nás pohladil vôňou a farbami jesene pri floristickom tvorení s pani Džubákovou z kvetinárstva  Kvety Sylvia. Dostali sme aj certifikát, čo nás veľmi potešilo. Posledný blok dnešného dňa bol pre starších v podobe sebaobrany. Predviedli ju žiakom opäť páni z OZ Kolovrat, ktorí žiakom vysvetlili, že brániť sa dá aj tak, aby sme druhému neublížili, že najprv musíme byť vyrovnaní v duši a potom vieme používať naše zmysly proti útočníkom na sto percent .

• Aby deťom dobre bolo

• Milí rodičia, dovoľte nám dať vám do pozornosti konferenciu "Aby deťom dobre bolo." Termín 26.10.2024, aj online formou. Prihlásiť sa dá po otvorení stránky, kolónka zaplatiť vstupné. Na našich deťoch nám záleží a šikana v našej škole nemá miesto!

• Beseda o holokauste

• Je dôležité hovoriť o holokauste? Je potrebné overovať zdroje pri šírení informácií? Dotýkal sa holokaust detí? Dotýkal sa Sabinova? Ako je holokaust spojený so Sereďou? ......

Na všetky tieto otázky nám odpovedala pani Erika Tavaly z Múzea holokaustu v Seredi cez príbehy slovenských židovských detí, ktoré prežili holokaust. Svojim rozprávaním nás úplne pohltila, prinútila zamyslieť sa nad tým, čo máme dnes a vtiahla nás do uvoľneného  zvedavého dialógu.

Ďakujeme.

PS: Vedeli ste, že ak by transport, ktorý viezol tieto deti do Auschwitz - Birkenau (Osvienčim) prišiel o 3 dni skôr - fotografia týchto detí by nikdy nevznikla a mnohé živé svedectvá by neexistovali ?

• Ponožkový október

• Milí primaškoláci.

Opäť sme sa zapojili do celoslovenskej výzvy „Ponožkový október“, ktorej cieľom je vyzbierať NOVÉ ponožky pre ľudí v núdzi. V prípade, ak sa aj vy rozhodnete spoločne s nami do tohto projektu zapojiť, stačí, ak v priebehu mesiaca október prinesiete do krabice pri nástenke žiackej rady nové ponožky akejkoľvek veľkosti a farby.

Zbierka končí 31.10.2024.

• Školský program

• Naša škola je súčasťou projektu Európskej únie. Školský program je financovaný z prostriedkov Európskej únie a spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

• Deň jazykov

• Dňa 26.9.2024 sa vďaka žiakom premenila naša škola na svet v malom. Japonsko, Španielsko, Taliansko a ďalších šesť krajín sveta, čo trieda - to iná krajina.  Farby, klobúčiky, oblečenie, hudba, jedlá typické pre každú z ich. Trieda 9. A pripravila kopec súťaží pre menších kamarátov, 8. A sa venovala sa venovala 5.,6.,7. ročníku a zabavili ich rôznymi aktivitami. Celý deň ukončila beseda s Ing. Biľakom, maratóncom, geocackerom, ktorý priblížil žiakom zážitky zo sveta a prezentoval zaujímavé voľnočasové aktivity.

Všetkým ďakujeme.

Piatok 18. 10. 2024