• Kĺzačka na Hure

     • Všetci sme sa tešili, že napadol sneh a nastal čas zimných hier. V ŠKD sme sa dohodli, že v piatok po karnevale sa pôjdeme sánkovať na "Huru". Konečne! Obliekli sme si otepľovačky, zobrali kĺzaky, boby, taniere a vyrazili.
      "Na Hure" sme sa museli prebrodiť snehom a vyrobiť si "sanicu". Po pár pokusoch spúšťania sa nám to aj podarilo. Na slnkom zaliatom kopci sa ozýval smiech a džavot detí. Všetkým sa to páčilo.
      A ako sa hovorí, dieťa má byť hlavne veselé a šťastné... a o to nám v ŠKD ide.

     • Karneval I. stupeň

     • Na známosť sa dáva jedna malá správa – mali sme masky, bol tu bál, roztočili sme karneval.

      Deň sa nezačal ako každý iný.

      Po chodbách našej školy sa prechádzali roboti, oblaky, šaláty, lekárky, hrdinovia, vesmír, princezné, policajti. Žiaci 1. stupňa boli naozaj kreatívni. Aby si okrem fantázie overili aj svoju obratnosť a trpezlivosť, zúčastnili sa rôznych netradičných súťažných disciplín. Po ich absolvovaní sme sa všetci stretli na tanečnom parkete, kde sme sa vo výre rôznych rytmov do sýta vytancovali.

      Moje tanečné črievičky sa už tešia na ďalší rok – verím, že aj tie vaše.

     • RETRO PLES

     • Tento rok sa žiaci druhého stupňa zabávali na fašiangovom plese, ktorý sa niesol v štýle RETRO. Žiaci a učitelia sa odeli do šiat z obdobia 70. – 90. rokov. Dievčatá hviezdili v bodkovaných či trblietavých šatách, chlapci zas zvolili riflové bundy, tradičné saká či tesilové nohavice. Nielen šaty, účesy, ale aj výzdoba či hudba pripomínali najlepšie roky ich rodičov.

      Hneď v úvode si žiaci s učiteľmi zatancovali belgický tanec. A potom celé ,,Na korze“ plesalo v rytme macareny, Y.M.C.A, či legendárneho asereje. Počas plesu sme sa nielen zabávali, ale niečomu sa aj priučili. Žiaci 9. ročníka nám predstavili jednotlivé obdobia našej minulosti, pričom poukázali nielen na významné udalosti, ale aj na módu a hudbu, ktorá vtedy letela. Trieda, ktorá dávala najväčší pozor, vedela potom aj odpovedať na otázky v kvíze. Tie jej priniesli sladkú odmenu. Počas zábavy si žiaci mohli urobiť fotku v našom retro kútiku s obľúbeným retro kostýmom či parochňou. Popri celej zábave sa občerstvili dobrotkami, ktoré si sami pripravili. V závere plesu žiakov potešila tombola a nesmelo chýbať ani vyhodnotenie kráľovnej a kráľa plesu. V našom prípade išlo hneď o dvoch kráľov. Ocenený bol aj najlepší retro kostým.

      Tváre plné radosti a smiechu, bezprostredná zábava – aj takéto asociácie sa nám vybavia pri spomienkach na tento deň!

     • Rozdali sme lásku

     • Lásku sme dávali všetkým okolo, boli sme usmiati, milí, ochotní pomôcť a žiacka rada nás za to odmenila milým srdiečkom.

      Za valentínsku poštu ďakujeme p.uč. Baronovej a jej žiakom zo 7. ročníka.

     • Learn to Play

     • “Dôležité je neprestať sa pýtať!”

      Tento výrok úplne vystihuje 8. a 9. február tohto roku, kedy vybraní žiaci 7. a 8. ročníka trávili svoj čas v Bratislave. V stredu sme si v zážitkovom centre vedy Aurelium prezreli laserovú show, videli ukážku Teslovho sveta vo Faradayovej klietke, vyskúšali sme si rôzne exponáty z oblasti optiky, stavali sme mosty, trénovali postreh … Potom sme sa prešli historickým centrom Bratislavy, navštívili sme Dóm sv. Martina a aspoň krátkym spánkom sme načerpali sily na hlavný program. Vo štvrtok sme sa zúčastnili Dňa plného hier a vzdelávania: Learn to Play v Priestore súčasnej kultúry. Na rôznych workshopoch sme si vyskúšali rôzne stolové, online vzdelávacie hry, virtuálnu realitu, v mobilnej hre sme sa stali utečencami a prostredníctvom nej sme zažívali rôzne osudy ľudí, ktorí musia opustiť svoje domovy. V kartovej hre Follow me preskúšali naše kritické myslenie a Samuel M. sa dostal až do finále spolu so stredoškolákmi. Na záver sme sa sami stávali tvorcom hry na workshope zameranom na tvorbu hier. Celé dni neboli žiaci len pozorovateľmi, ale aktívnymi partnermi, objaviteľmi a tými, ktorí sa neprestávajú pýtať.

     • Olympiáda v nemeckom jazyku - Okresné kolo

     • Nový úspech našej školy:

      Miriam Červenková: 1.miesto
      Laura Štofaníková: 1.miesto
      Eliška Pavuková: 2.miesto
      Emma Červeňáková: 3.miesto

      Súťaž: Olympiáda v nemeckom jazyku
      Kolo: Okresné kolo


     • „Aby sa duša tešila“

     • Dňa 31.1.2022 sa v našej škole konal výchovný koncert, ktorý bol odmenou pre žiakov druhého stupňa za ich polročné snaženie. Hudba, meditácia a umenie našu dušu potešili a plný síl sme mohli naštartovať našu prácu v druhom polroku.

   • Prihlásenie

   • Zvonenia

    Utorok 21. 5. 2024
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje