• Obrátený adventný kalendár

• Tento rok sme sa rozhodli pomôcť rodinám v núdzi a v znamení hesla: ,, Naučme sa dávať!´´ sme rozdali 114 kíl drogérie a 45 kíl potravín. Všetkým darcom s dobrým srdiečkom veľmi pekne ďakujeme.

Kto dáva, dvakrát sa mu vráti, a to vám zo srdca prajeme.

Vaša žiacka rada

• Deň sv. Mikuláša

• Na Svätého Mikuláša

do okna sa obuv znáša.

Topánky si každý čistí,

kto aký bol, ráno zistí....

Naši žiaci zistili, že boli dobrí, lebo im Mikuláš spolu s anjelmi nadelil sladké darčeky. Ďakujeme žiackej rade za pomoc pri organizácii a spríjemnenie prestávok milými aktivitami.

• Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 25.11.2022 sa konalo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Mali sme zastúpené všetky kategórie.

Kategória 1A : Matej 7.A, Eliška P. 7.A, Laura Š., 7.A a Soňa S. 7.A . Do ďalšieho kola postupujú Eliška P. a Laura Š.

Kategória 1B: Emma Č. 8.A, Leo V. 8.B,Miriam Č. 9.A, Michaela K. 9.A a Tomáš T. 9.A. Do ďalšieho kola postupujú Emma Č. a Miriam Č.

Kategória 1.C: reprezentoval žiak z 8.B. , ktorý získal aj postup.

Postupujúcim blahoželáme a prajeme veľa úspechov a zúčastneným ďakujeme za ich zápal v štúdiu druhého cudzieho jazyka.

• Matematicko-fyzikálna súťaž - Náboj Junior

• V piatok 25.11.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili medzinárodnej matematicko-fyzikálnej súťaže Náboj Junior. Súťažilo sa súčasne v 23 mestách na Slovensku a zároveň aj v Belgicku, Českej republike, vo Francúzsku, v Holandsku, v Chorvátsku, v Poľsku a v Španielsku. Našu školu reprezentovali dva tímy žiakov deviateho a ôsmeho ročníka, ktorým blahoželáme k vynikajúcim výsledkom. Dve hodiny nepretržite počítali zaujímavé úlohy a objavovali krásy matematiky a fyziky. Ďakujeme im za peknú reprezentáciu.

• Noc v škole I.stupeň

• V stredu 16. novembra bol pre našich žiakov z prvého stupňa špeciálny deň. Dôvodom bolo, že namiesto toho, aby strávili noc doma, mali ju v škole. Mohli prespať vo svojich triedach a zažiť tak výnimočnú nočnú atmosféru a tmavé chodby našej školy. Nechýbal ani večerný program. Ten sa niesol v znamení dobrodružnej cesty Vaiany, ktorej pomáhali premeniť kamenné srdce zlej Te Fity. Naša škola sa tak nachvíľu, v tento večer, vniesla a premenila do výnimočného zázračného sveta Mauiho a Vaiany. A či sa to deťom páčilo? To už usúďte sami.

Piatok 29. 3. 2024