• Advent v škole

• Počas adventu sme boli aspoň symbolicky - na ceste. Spolu s knihou Vianočné mystérium od J. Gaardera sme spolu s Elisabetou a jej rozrastajúcim sa sprievodom putovali za malým jahniatkom do Betlehema. Cesta v čase aj priestore nebola úplne ľahká, zvlášť keď ju neustále menil dnešný svet. Ale dnes sme blízko a tak ako naši hrdinovia a anjeli, aj my stojíme predo dvermi. “Tie však musíme otvoriť zvnútra.” Pozrite sa, ako vyzeral náš sprievod i cesta a spoločne si vychutnajme cieľ tohto zázračného obdobia - adventu.

• Deň sv. Mikuláša

• Sv. Mikuláš k nám tento rok zavítal netradične. Pozval si aj svojich kolegov – svätcov z neba, ktorí mu pomohli splniť túto ťažkú, a zároveň krásnu úlohu. Žiakov tak podnietili k tomu, aby aj oni konali dobro a urobili tento svet krajším.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Veľa, veľmi veľa. Naplnili sme láskou presne 78 balíčkov a vyzbierali 68 párov ponožiek. Všetkým,ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili, ďakujem za spoluprácu. Naša láska sa znásobí a zahreje tých správnych ľudí.

Piatok 19. 4. 2024