• Oscarové mesto Sabinov v Minecraft education edition

• Pozrite si, ako vyzerá naše Oscarové mesto v Minecraft education edition. Prezradíme, že v meste sa strieda deň s nocou, nechýbajú domy, stavby, Mestské kultúrne stredisko a tiež strom gaštan tak typický pre naše mesto. Pri troche fantázie to tam uvidíte. Na tvorbe tohto sveta sa podieľali, žiaci krúžku PC-IT a hlavný tvorca Oscara - Tomáš T. - 7.A a tiež Nina K. - 1.A, Matej G. - 2.A, Samuel M. – 6.B, Michal G. – 8.B.

Mesto, ale nie je dokončené, chýbajú tam napr. budova našej školy a tiež budúcej školy, kostoly, socha Sabíny, športový areál, lesopark Švabľovka a veľa iného. Ak chceš aj ty priložiť ruku k dielu a dostavať ho podľa seba máš čas do konca roka t. j.  31. 12. 2020. Potom pošli svoj súbor učiteľke informatiky. S víťazným návrhom sa už pohrá náš team Primaškolák a dotvorí ho pre ďalšie použitie. Teba čaká odmena a tiež dobrý pocit, že sa si sa niečo nové naučil.

• Escape room s Leonardom

• Navštívili, otvorili, unikli, veľa sa naučili, ale hlavne ho spoznali ... žiačky Martina J. a Anna Š. z 8.B. V escape room bol sám Leonardo da Vinci, ktorý „Nemal formálne vzdelanie, nikdy neštudoval žiadnu školu presadil sa sám.“ Za poskytnutú escape room ďakujeme jej tvorcom.

• Ocenenie

• Simulovaná sociálna sieť Primanet - Hry, Hudba, Relax, Mix - odmenila jej followera, ktorý v Gameroom získal certifikát.

Blahoželáme.

Piatok 19. 4. 2024