• Mimočítankové čítanie

      • Prehľad mimočítankového čítania v daných ročníkoch

        2. ročník – 3 knihy
        •    Mária Ďuríčková – Danka a Janka
        •    Josef Čapek – Rozprávky o psíčkovi a mačičke
             Marianna Grznárová – Maťko a Kubko
        •    Ľudmila Podjavorinská – Čin - Čin

        3. ročník – 4 knihy 
        •    Pavol Dobšinský – Trojruža
        •    Jozef Cíger Hronský – Smelý Zajko
              Smelý Zajko v Afrike
              Budkáčik a Dubkáčik
              Tri múdre kozliatka
        •    Ondrej Sekora – Mravce sa nedajú
              ČmeľkaAninka
              Chrobák Truhlík
        •    Miroslav Válek – Do Tramtárie
             Krista Bendová – Bola raz jedna trieda

        4. ročník – 5 kníh
        •    Astrid Lindgrenová – Pipi dlhá pančucha
        •    Gabriela Futová – ľubovoľný výber
        •    Vlado Bednár – Kam ma nohy viedli
              Miloš Macourek – Mach a Šebestová
        •    Valentín Šefčík - Basta Fidli
        •    Jean de La Fontaine – Bájky
             Bájky z rozprávkového lesa
             Ezopove bájky

        5. ročník
        •    Rozprávky – 3 knihy (október – január)
        Slovenské ľudové rozprávky 
        Pavol Dobšinský – Slovenské rozprávky
                                      Slovenské rozprávky II
                                      Tri holúbky
        Božena Němcová – Strieborná kniha rozprávok – 5 rozprávok
                                         Soľ nad zlato
        Inonárodné ľudové rozprávky
        Tisíc a jedna noc – 5 rozprávok
        Bohatier Kremienok – 10 rozprávok
        Hop, čižmičky, sto míľ!
        Maung Htin Aung – Ženích pre slečnu myšku
        Obor z kamenných hôr – 5 rozprávok
        Slovenské autorské rozprávky
        Ľubomír Feldek – Modrá kniha rozprávok
        Marta Hlušíková – Bublinkové rozprávky
        Ján Navrátil – Vodník Venček
        Ján Uličiansky – Malá princezná
        Inonárodné autorské rozprávky
        Hans Christian Andersen – Rozprávky
        Lewis Carroll – Alica v krajine zázrakov
        Nikolaj Nosov – Nevedkove dobrodružstvá
        Carol Collodi – Pinocchiove dobrodružstvá
        Roald Dahl – Čarodejnice
        Miloš Macourek – Mach a Šebestová za školou
        •    Príbehy o deťoch – 1 kniha (február – marec)
        Ján Navrátil – Lampáš malého plavčíka
        Vincent Šikula – Prázdniny so strýcom Rafaelom
        Jaroslava Blažková – Môj skvelý brat Robinzon
        Božena Němcová – Babička
        Belo Kapolka – Mesiac nad Prostredným hrotom
        •    Povesti – 1 kniha (apríl – máj)
        Mária Ďuríčková – Dunajská kráľovná
        Jozef-Ciger Hronský – Slovenské povesti
        Anton Habovčiak – Skamenená dievka
        Milan Ferko – Staré povesti slovenské
        NAV     V 1. polroku - Skutky apoštolov, časť knihy Jozue a Tobiáš ako súčasť Biblickej olympiády 
                    V 2. polroku – Bruno Ferrera – ľubovoľný výber
        RUJ    Сутеев - výber z diela, напр. Мышонок и карандаш, ...

        6.ročník
            Poézia – 1 kniha (október)
         Valentín Šefčík – Kamienky pri ceste
         Milan Rúfus – Deťom
                                Studnička
                                Išlo dievča po vodu
        •    Bájky – 1 kniha (november)
         Jean de La Fontaine – Bájky
         Sergej Michalkov – Bájky
         Bájky z rozprávkového lesa
        •    Báje – 1 kniha ( december – január)
        Heather Ameryová – Staré grécke báje a povesti
        Eduard Petiška – Staré grécke báje a povesti
        Hana Doskočilová – Diogenes v sude
        Jaromír Slušný – Najkrajšie slovenské mýty a báje
        •    Príbehy o deťoch – 1 kniha (február – marec)
        Ľudo Ondrejov – Zbojnícka mladosť
        Oscar Wilde – Šťastný princ
        Roman Brat – Mordovisko
        Ján Navrátil – Čauko, bengoši!
        Gabriela Futová – Poškoláci
                                      Trapoška
        Martin Kukučin – Mladé letá
        Martin Rázus – Maroško
        Carol Ryrie Brinková – Caddie
        Thomas Brezina – Sedem labiek za Penny
        Erich Kästner – Lujza a Lotka
        •    Dobrodružná a detektívna literatúra – 1 kniha (apríl – máj)
        Jonathan Swift – Guliverove cesty
        Thomas Brezina – ľubovoľný výver
        Robert Arthur – edícia Traja pátrači – ľubovoľný výber
        Jela Mlčochová – Adrianin prvý prípad
        Erich Kästner – Emil a detektívi
        NAV     V 1. polroku - Skutky apoštolov, časť knihy Jozue a Tobiáš ako súčasť Biblickej olympiády 
                     V 2. polroku – Bruno Ferrera – ľubovoľný výber
                     Životopis niektorého svätca (prednostne krstného patróna) alebo mladého svätca  (Savio, Vicuna, Bakhita, Goretti,....)               alebo svätca modernej doby – t.j. kanonizovaného  v posledných rokoch.
        RUJ     Теремок (народная сказка)
                     Гаршин - Лягушка-путешественница
        NEJ    Grimms Märchen : Frau Holle
                                                 Die Bremer Stadtmusikanten
        ANJ     - dobrovoľné čítanie
            Sweet valley kids
            Budeme kamaráti? – dvojjazyčné príbehy
            Teel-a-story book – Sneezing powder
            Teel-a-story book – Gossamer  Elf

        7. ročník
        •    Poézia – 1 kniha (október)

        Ján Botto – Žltá ľalia
                           Smrť Jánošíkova
                           V šírom poli studienečka
        Samo Chalupka – Valibuk
        •    Príbehy o deťoch – 2 knihy (november – február)
        Nicolas Vanier – Bella a Sebastián
        Karol Tomaščík – Džarkovia
        Mark Twain – Princ a bedár
        Martin Vopěnka – Spiace mesto
                                     Spiaca spravodlivosť
        Alan Marshall – A zasa preskakujem kaluže
        Kveta Dašková – Prísne nepovinné
        Jana Šrámková – Biela ruža v tvojich vlasoch
        Lucy Maud Montgomeryová – Anna zo zeleného domu
        Jozef Gregor Tajovský – Žliebky
                                                Pastierča
        Peter Glocko – Robinson a dedo Milionár
                                 Ja sa prázdnin nebojím
        •    Dobrodružná, detektívna a fantasy literatúra – 2 knihy (marec – máj)
        Jack London – Biely tesák
        Daniel Defoe – Robinson Crusoe
        Karl May – Winnetou
                          Poklad na striebornom jazere 
        Liselotte Welskopfová-Henrichová – séria Synovia veľkej medvedice – 1 knihu
        Jules Verne – Dva roky prázdnin
        Zbigniew Nienacki – Pán Tragáčik
        Jela Mlčochová – Stratený egyptský poklad
        Astrid Lindgrenová – Bratia Levie srdce
        Clive Staples Lewis – Narnie
        NAV     V 1. polroku - Skutky apoštolov, časť knihy Jozue a Tobiáš ako súčasť Biblickej  olympiády 
                    V 2. polroku – Alex Harris, Brett Harris – Robiť ťažké veci
        RUJ     Л.Н. Толстой – Акула
        NEJ    Nicolas und seine Freunde - spielen Fußball
                                                                - und der Fotograf
        ANJ     Sweet valley kids
                    Budeme kamaráti? – dvojjazyčné príbehy
                    Teel-a-story book – Sneezing powder
                    Teel-a-story book – Gossamer  Elf

        8. ročník 
        •    Poézia – 1 kniha (október)

        Pieseň piesní
        Milan Rúfus – Báseň a čas
                               Vernosť
        •    Príbehy – 1 kniha (november)
        Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ
        Margita Figuli – Tri gaštanové kone
        Ján Kalinčiak – Púť lásky
        Janko Jesenský – Malomestské rozprávky
        Martin Kukučín – Spod školského prachu
        Anna Laura Koekkoek – Semienka
        Sue Towsendová – Tajný denník Adriana Mola
        •    Dobrodružná literatúra – 1 kniha (december – január)
        Ján Hrušovský – Jánošík
        Rudyard Kipling – Kniha džunglí
        Jules Verne – 20 000 míľ pod morom
                              Cesta do stredu zeme
                              800 míľ po Amazone
                              Deti kapitána Granta
        •    Sci-fi literatúra – 1 kniha (február – marec)
        Jozef Žarnay – Časolet
        Jozef Repko – Kolónia Lambda Pi
        Ján Fekete – Hudba pre vesmíranov
        Arthur Conan Doyle – Stratený svet
        •    Detektívna literatúra – 1 kniha (apríl)
        Arthur Conan Doyle – Pes baskervillský
                                            Údolie hrôzy
                                            Záhadné zmiznutie
                                            Modrý drahokam
        •    Náučná literatúra – 1 kniha (máj)
        Ján Juríček – Milan Rastislav Štefánik
        Margita Valehrachová – Technik v reverende
        Antónia Iľkivová – Obrazová kronikárka Sabinova
        NAV     V 1. polroku – pre všetkých Skutky apoštolov, časť knihy Jozue a Tobiáš ako súčasť  Biblickej olympiády 
                    V 2. polroku – 1 kniha
                                           John Eldredge – Divoký v srdci
                                           John Eldredge, Stasi Eldredge – Očarujúca
                                           Jason Evert – Teológia jeho/jej tele
                                           (alebo iná po dohode)
        RUJ    А. П. Чехов - Ванька
        NEJ    Lesen mit Köpfen (Jahreszeiten)
        ANJ    The mystery of the disappearing
                   The mystery of the cupboard
                   First term at Trebizon
                   The moonstone

        9. ročník
        •    Poézia – 1 kniha (október)

        Ján Rodák – Obnažené pocity
        Margita Dobrovičová – Ten motýľ nevzlietne
        Valentín Beniak – Poézia II
        Vojtech Mihálik – Posledná prvá láska
        Sólo pre 9 hlasov
        •    Slovenská literatúra – 2 knihy (november – január)
        Rudolf Jašík – Námestie sv. Alžbety
        Jozef Gregor Tajovský – Statky zmätky
        Ľudo Zúbek – Skrytý prameň
                               Jar Adely Ostrolúckej
        Jonáš Záborský – Dva dni v Chujave
        Božena Slančíková Timrava – Veľké šťastie
        Jozef Horák – Sestry - blížence
        Vladimír Štefanič – Kráľovná z Tammíru I, II, III
        •    Svetová literatúra – 2 knihy (február – apríl)
        Honoré de Balzac – Otec Goriot
        Nikolaj Vasilievič Gogoľ – Mŕtve duše
        Agatha Christie – Smrť na Níle
        Robert Louis Stevenson – Podivný prípad Dr. Jekylla a pána Hyda
        Alexandre Dumas – Traja mušketieri
        Walter Scott – Nigelove dobrodružstvá
        Robert Louis Stevenson – Ostrov pokladov
        Stratený robot
        Henryk Sienkiewicz – V púšti a v pralese
        •    Populárno - náučná literatúra – 1 kniha (máj)
        Ľubomír Feldek – Moja žena Oľga a nekonečno
        Peter Glocko – Tri lásky Terézie Vansovej
        Laco Zrubec – Osobnosti našej minulosti
        Matúš Kučera – Stredoveké Slovensko
                                  Novoveké Slovensko
        NAV     V 1. polroku – pre všetkých Skutky apoštolov, časť knihy Jozue a Tobiáš ako súčasť  Biblickej olympiády 
                    V 2. polroku – 1 kniha
                                             Kristen Andersonová – Život napriek mojej vôli
                                             Elias Vella – Ahoj, Ježiš, môžeme sa porozprávať?
                                             William Paul Young – Chatrč
                                             Rázcestie
                                             Ron Hall, Denver Moore – Rovnako iný ako ja
                                             Don Piper – 90 minút v nebi
                                             Don Jacobson – Keď Boh robí citronádu
                                             (alebo iná po dohode)
        NEJ    Frag doch mal ... die Maus (podľa výberu)
        ANJ    - dobrovoľné čítanie
                      The mystery of the disappearing cat
                      The mystery of the cupboard
                      First term at Trebizon
                      The moonstone


         

      • Prihlásenie

    • Zvonenia

      Pondelok 22. 4. 2019
    • Kontakty

      • Súkromná základná škola
      • Námestie slobody 100, 083 01 SABINOV
      • 42081602
      • 2022546592
      • SK6809000000000505663950
      • szssabinov@primaskola.xyz
      • Riaditeľka: 0915949733 Zástupkyňa riaditeľky: 0905957166 Platby: 0908082633 Vrátnica: 0948181422
      • szssabinov@primaskola.xyz
  • Fotogaléria

    • Lyžiarsky kurz 4. - 9. ročník
    • Karneval 1.-4. ročník
    • Lyžiarský kurz - 1.-3. ročník
    • Školský ples "2019"
    • Korčuliarsky kurz
    • Imatrikulácia 1.A
    • Výlet Bratislava
    • Škola v prírode
    • Slávik školské kolo