Navigácia

Pre prihlasených

Navigácia

Organizácia prevádzky Školský výchovný program Vnútorný poriadok ŠKD Poplatky Kontakty Celoklubové akcie

Školský klub deti (ŠKD)

Školský výchovný program

Školský klub detí je súčasťou Súkromnej základnej školy. Našim cieľom je vychovávať deti tak, aby sme v nich prebudili to najlepšie, čo v nich je, teda ich inteligenciu, zmysel pre zodpovednosť a cit k potrebám nielen svojim vlastným, ale i druhých ľudí. Vedieme deti k tolerancii, ohľaduplnému a zdvorilému správaniu nielen k dospelým, ale i k sebe navzájom.

Podporujeme a učíme deti tvorivému a logickému mysleniu, správnemu sebahodnoteniu a riešniu problémov, čím rozvíjame ich hodnotiace myslenie a ostatné kvality osobnosti.

Vzdelávacia činnosť: dieťa získava kompetencie k učeniu, riešeniu problémov, komunikatívne: vedome eliminuje rušivé podnety a vytvára si optimálne podmienky pre učenie, vyhľadáva a triedi informácie a efektívne ich využíva v procese učenia, hľadá rôzne varianty riešenia problémov a nenechá sa odradiť prípadným neúspechom, vytrvalo hľadá riešenie problémov pri práci, v skupine formuluje a vyjadruje svoje myšlienky a názory.

Spoločensko-vedná činnosť: dieťa získava kompetencie občianske, komunikatívne, sociálne: pozná základné spoločenské formy správania, upevňujeme kolektívne cítenie, odporujeme priateľské a bezkonfliktné vzťahy medzi deťmi, vedieme deti k vzájomnej pomoci, ochote pomoci slabším a mladším deťom, vzájomnému rešpektu a tolerancii, pri práci v skupine dieťa formuluje a vyjadruje svoje myšlienky a názory.

Pracovno-technická činnosť: dieťa získava kompetencie pracovné, sociálne, personálne, k riešeniu problémov: svoje pracovné miesto udržiava v poriadku, dokáže si zorganizovať pracovný priestor a postup práce, prácu dokončí vyhodnocuje výsledky svojej práce, nenechá sa odradiť prípadným nezdarom, oceňuje ostatné deti za dobrú prácu.

Prírodno-environmentála činnosť: dieťa získava kompetencie občianske, k riešeniu problémov, k naplneniu voľného času: vníma krásy prírody a cielene sa o ne stará, chápe základné ekologické súvislosti a rešpektuje požiadavky na ochranu životného prostredia, uvedomuje si zodpovednosť za svoje rozhodnutia, vytvára návyky pre udržanie zdravého životného štýlu.

Esteticko-výchovná činnosť: dieťa získava kompetencie k naplneniu voľného času: rešpektuje, chráni a ocení tradície a kultúrne dedičstvo rozvíja si hudobné vnímanie, estetický prejav, zručnosť, vytrvalosť, naučí sa základom výtvarnej tvorby a vie získané poznatky tvorivo využiť, pozná jednoduché textové zdroje pre učenie (učebnice, encyklopédie, časopisy, knihy).

Telovýchovná, dopravná, odpočinková činnosť: dieťa získava kompetencie sociálne, občianske k naplneniu voľného času: rozvíja vytrvalosť, obratnosť, rýchlosť, silu používa bezpečné športové vybavenie, dodržuje vymedzené pravidlá, rozvíja schopnosť aktívneho trávenia voľného času, podporujeme zdravú súťaživosť a umenie vyhrať a prijať porážku.