• Beseda s odsúdeným

• Pri príležitosti Týždňa boja proti drogám sa na našej škole 7. novembra uskutočnila beseda s človekom odsúdeným vo výkone trestu. V sprievode väzenských pedagógov nám tento anonymný dobrovoľník s veľkou ochotou a pokorou porozprával o tom, ako sa k drogovej závislosti dostal, čo všetko mu v živote spôsobila a aké ťažké je dostať sa z nej. Jeho rozprávanie počúvali všetci so zatajeným dychom. Samozrejme, žiaci mu mohli v záverečnej diskusii klásť otvorené otázky a dozvedeli sa naozaj zaujímavé odpovede. Tých starších zaujímalo napríklad to, ako dlho sa z takej závislosti musel liečiť a aké zdravotné ťažkosti sa mu k tomu pridružili. Mladší žiaci sa viac zaujímali o život, harmonogram dňa vo väznici. Chceli vedieť, či tam má priateľov, či tam niekedy plače, čo tam zvykne jesť, čo má oblečené, čo obuté, ako tam prežívajú Vianoce a podobne. Bol to určite veľmi zaujímavý zážitok nielen pre žiakov, ale aj pre učiteľov!

• Sabinovský čitateľský maratón

• V utorok 6.11.2018 sme boli v mestskej knižnici. Čitateľský maratón otvorilo dievča, ktoré zahralo na gitare. Privítala nás pani knihovníčka a začala čítať knihu Kocúrkovo od Ondreja Sekoru. Bola tam aj pani z mestského úradu a pán primátor, ktorí nám tiež prečítali úryvok z knihy. Nakoniec sme čítali my. Každý z nás prečítal nejakú časť a podpísal sa do kroniky. Po nás prišli čítať naši spolužiaci z 3.A a potom iné školy. Do čitateľského maratónu sa zapojili aj naši žiaci z ŠKD, ktorí čítali poobede. Bolo tam super!

Michal Talarovič, 4.A

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“

k Medzinárodnému dňu školských knižníc

22. októbra 2018

Motto našej oslavy znelo:

Deň, keď sme sa narodili

Zapojenie do tohto projektu sme brali ako veľkú výzvu. Vzhľadom k názvu „Skutočné knižnice – skutočné vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Česko-Slovenska“ sme sa rozhodli, že nadviažeme na našu akciu z minulého roka. V rámci vyučovania v dopoludňajších hodinách sa všetci žiaci zapojili do aktivít, ktoré mali pripravené v školskej knižnici.  Aktivitami a prácou s knihami sme chceli podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového. Posilniť národné povedomie našich žiakov a ukázať im, aké dôležité miesto v histórii našej krajiny má vznik Československa. Sme rozhodnutí, že sa do tohto projektu určite zapojíme aj ďalší rok.

• Ľudia s veľkými ♥ - Pedagogický kolektív Primaškoly

• Deň otvorených dverí spojený s ochutnávkou zdravých jedál

• Naša škola mala dňa 17.10.2018 otvorené dvere pre každého, kto mal záujem pozrieť sa na priebeh vyučovacích hodín. Túto možnosť využili najmä rodičia a starí rodičia mladších žiakov. Pre návštevníkov boli v jedálni pripravené netradičné ale zdravé jedlá. Ich ochutnávkou sa možno niekto inšpiroval na zaradenie do svojho jedálnička.

• 100 rokov od vzniku Československa

• Pred sto rokmi, presne 28.10.1918, sa odohrala najvýznamnejšia udalosť v našej histórií, ktorou bol vznik samostatnej Československej republiky. Toto výročie sme sa v uliciach nášho mestečka snažili pripomenúť aj jeho obyvateľom. Pätica v zložení Sofii Kormošová, Marek Šofaník, Dominika Lepáková, Kristína Nastišinová a Nelly Mihaliková formou krátkych otázok a ukážok fotografií osobností súvisiacich s Československom zisťovala, čo o tejto udalosti Sabinovčania vedia a čo im zo zväzku dvoch bratských národov chýba.  Milo nás prekvapilo, že Sabinovčania na spoločný štát Čechov a Slovákov nezabudli a že majú stále v pamäti osobnosti, akými bol Tomáš Garrigue Masaryk, Milan Rastislav Štefánik či Edvard Beneš. A ak si najbližšie budete robiť Granko, či si pochutnávať na pendreku, vedzte, že tieto pochutiny, na ktoré najradšej spomínali naši respondenti, sa zrodili ešte počas existencie minulého štátu...

• Príbeh hudby

• Dňa 26.10.2018 od 10.30 hod. sledovali naši žiaci II. stupňa spolu s 50 tisíc mladými ľuďmi z iných škôl prostredníctvom internetového prenosu hodinový prierez dejinami hudby od praveku po súčasnosť v sprievode dirigenta Gabriela Rovňáka ml. Boli to ukážky v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a sólistov. Obsahom bol pohľad do myslenia a duší niektorých svetových a slovenských skladateľov.

Streda 18. 9. 2019

• Riaditeľka: Mgr. Silvia Urdzíková 0915949733 Platby: Viktória Urdzíková 0908082633 Vrátnica: 0948181422

• Plavecký kurz
    • Deň rodiny 2019