• Tanec v srdci

• Aj tento školský rok sa dňa 21.3.2019 naše žiačky zúčastnili nesúťažnej tanečnej prehliadky Tanec v srdci, ktorú organizovalo Centrum voľného času v Sabinove. Prehliadka sa konala v mestskej športovej hale. Podujatie bolo plné veselej hudby a tanečných pohybov. Svoje krásne choreografie predviedli školy zo Sabinova a školy z okolitých obcí. Naše žiačky odprezentovali tanec, ktorý si spoločne s p. vych. Drutarovskou nacvičili na krúžku Zumba. Žiaci 4.A triedy nás prišli povzbudiť a zatlieskať nám do tanca. Dopoludnie sa nám veľmi páčilo a už teraz sa tešíme na budúci 15. ročník Tanec v srdci.

• 65. Hviezdoslavov Kubín - Okresné kolo

• Nový úspech našej školy:

Norbert Talarovič: 1. miesto
            Dávid Červeňák: 3.miesto
            Nelly Mihaliková: 1.miesto

Súťaž: 65. Hviezdoslavov Kubín
            Kolo: Okresné kolo

• Čo vieš o hviezdach? - Okresné kolo

• Nový úspech našej školy:

Tomáš Trudič: 1. miesto

Súťaž: Čo vieš o hviezdach?
            Kolo: Okresné kolo

• Talent ZŠ regiónu Šariš

• Prešovská radnica privítala na svojej pôde nadané a talentované deti. Uskutočnilo sa tam finálové kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš so zameraním na matematiku, logiku, priestorový úsudok i verbálne myslenie.                                          Šesťdesiatka finalistov vzišla z viac ako 1400 zaregistrovaných žiakov. Záštitu nad súťažou Talentov prevzala už po piatykrát primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.                                                                                                                     Zo školské kolá do finálového kola postúpili žiaci : Tomáš Trudič ( pre nemoc sa finálového kola nezúčastnil ), Lucia Triščíková a Lucia Olejárová.
            Logické myslenie preverilo dvojkolové testovanie. Išlo v nich o číselný rad, zašifrované heslo, slovné prešmyčky, rozdeľovanie geometrických útvarov, počítanie chýbajúcich tehál, logický vzťah slov, skladanie kociek z ľubovoľných plášťov, ďalšie logické úlohy či hry so slovami.
            Súčasťou previerky logiky súťažiacich bolo záverečné tretie kolo súťažných úloh zameraných na šarišský región a šarišské nárečie.

Lucia Triščíková sa umiestnila na 7. mieste a má sa  možnosť zúčastniť  na ktoromkoľvek projekte, exkurzii, výlete či akcii organizovanej celoslovenskou iniciatívou Rozumieme nadaným, Lucia Olejárová na 43. mieste.

Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Hviezdoslavov Kubín

• Pondelkové poobedie sme si spríjemnili počúvaním poézie a prózy. Podanie ktoréhokoľvek recitátora bolo potešením pre každého jedného z nás, ktorí sme počúvali. Uchu lahodiace hlasy, mierna tréma, slávnostné oblečenie, to všetko sprevádzalo 65. ročník školského kola Hviezdoslavovho Kubína u nás na škole. Umiestnenie tentokrát dopadlo takto:

Poézia:

2. – 4. roč.: David Červeňák

Noemi Talarovičová

Alexandra Novická

5. – 6.roč.: Natália Novická

Katarína Kovaliková

7. – 9.roč.: Nelly Miháliková

Natália Karaffová

Próza:

2. – 4. roč.: Samuel Matisovský

Leo Varga

Michal Talarovič

5. – 6.roč.: Norbert Talarovič

Anna Štofaniková

Miriam Červenková

7. – 9.roč.: Anna Havrillová

Klaudia Genčurová

Miroslav Pekár

• Fašiangy v Sabinove

• „Jasná a tichá novoročná noc, zvestuje nám dobrý rok."

„Aké fašiangy, taká Veľká noc.“

Podobné pranostiky, ako aj novoročné, či fašiangové zvyky a tradície boli inšpiráciou pre naše učiteľky a  žiakov. V krátkom pásme ľudových zvykov sme si pripomenuli ako sa ľudia zabávali v minulosti počas niektorých novoročných a fašiangových dní a večerov. Pásmom sme prispeli k programu „Fašiangy v Sabinove“, a tým k ukončeniu fašiangového obdobia v našom meste.

• Fašiangová diskotéka

• Fašiangové obdobie, ktoré trvá od Troch kráľov až do polnoci pred popolcovou stredou, sa už od nepamäti spája s ľudovou zábavou, výborným jedlom a pitím. V každej časti Slovenska sú zaužívané iné zvyky a tradície. Tradičnými jedlami boli šišky, fánky, pampúchy, rôzne záviny, či zabíjačkové špeciality.

V posledný fašiangový piatok – 1.3. 2019 sme si aj my v ŠKD pripravili Fašiangovú diskotéku. Na tejto diskotéke boli pripravené rôzne súťaže, do ktorých sa deti s chuťou zapájali. Našim tradičným fašiangovým občerstvením bola bublanina, ktorú nám pripravili tety kuchárky. Všetci sme si pochutnali a s elánom sme tancovali ďalej.

Bolo nám veselo a už sa teraz tešíme na ďalšie stretnutia.

Sobota 25. 5. 2019

• Riaditeľka: Mgr. Silvia Urdzíková 0915949733 Zástupkyňa riaditeľky: Mgr. Mária Jenčová 0905957166 Platby: Viktória Urdzíková 0908082633 Vrátnica: 0948181422

• Školský ples "2019"
      • Výlet Bratislava