• Vianočný program

• Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc. Táto veta bola aj našou inšpiráciou na zostavenie vianočného programu, s ktorým sme sa predviedli vonku na pódiu počas Vianočných trhov. V krátkom pásme ľudových zvykov sme si pripomenuli ako sa ľudia zabávali v minulosti počas niektorých predvianočných i vianočných večerov.

• Vianočná besiedka

• Žiaci 4.A si svoju vianočnú besiedku naplánovali a dali sa do práce. Vyrábali sme si betlehem aj vianočnú oblohu. Chceli sme znázorniť, kde sa narodil Ježiško. Anjeli a traja králi si šili kostýmy, pastieri a ľudia, ktorí sa mali pokloniť Ježiškovi premýšľali, aké dary mu prinesú a čo si oblečú. Medzitým sme nacvičovali svoje básničky, vinše aj piesne. Pani vychovávateľka navrhla, aby sme pre rodičov pripravili pohostenie. Zdobili sme medovníky a piekli koláče. Bolo to super. Vyrobili sme aj bulletin. V ňom si rodičia mohli prečítať, kto účinkoval, kto vyrábal kulisy aj kostýmy a kto bol cukrár. V deň vystúpenia sme mali veľký strach, ale všetko dobre dopadlo. Rodičom sa vystúpenie páčilo. Ďakujeme pani vychovávateľke aj pani učiteľke za pomoc.

Stellka Vráblová

• Sviatok svätého Mikuláša

• Sviatok sv. Mikuláša sa spája s obdarovaním blízkych ľudí. Práve preto sme pripravili Mikulášsku poštu, kde mohli žiaci nechať malý darček pre svojich kamarátov. Darčekov bolo neúrekom a Mikuláš s anjelom mal čo robiť, kým ich všetky rozniesol. Žiaci sa potešili návšteve Mikuláša aj darčekom a za odmenu mu zavinšovali alebo zaspievali pesničku.

• Deň otvorených dverí

• Dňa 6.12.2018 sme znova otvorili dvere našej školy pre všetkých, ktorí majú záujem pozrieť sa na bežný vyučovací deň. Triedy navštívili hlavne rodičia, ktorí sa prišli pozrieť na svoje dieťa. Pozorovali vyučovanie slovenského aj anglického jazyka, matematiky a prvouky. Na niektorých hodinách sa naši hostia do vyučovania aj osobne zapojili. Tešíme sa na Vašu ďalšiu návštevu.

• Advent

• Advent je obdobie príprav na narodenie Ježiša Krista. Aj v našej škole sme toto obdobie začali posvätením adventných vencov. Každá trieda si svoj adventný veniec zobrala do triedy a každý deň sa pri ňom modlia modlitbu Anjel Pána. Žiaci na 1. stupni zhodnotia splnenie predsavzatí a prečítajú si predsavzatie na nový deň. Niektorí žiaci na 2. stupni sa stretávajú pri spoločnej modlitbe pri sv. Jozefovi. Týmto spôsobom sa spoločne pripravujeme na najkrajšie sviatky v roku.

• Návšteva v MŠ

• V dňoch 4.12 a 6.12.2018 sme sa počas veľkých prestávok vybrali na dohodnutú návštevu do materských škôl. V utorok sme navštívili MŠ na Ulici 17. novembra a vo štvrtok zasa MŠ na Švermovej ulici. Mladším kamarátom sme zahrali divadielko Žabiatko a vyskúšali sme ich pomocou rozprávkových hádaniek, ako poznajú rozprávky. Musíme ich pochváliť, lebo uhádli naozaj všetky – Červenú čiapočku, Kocúra v čižmách, Ruženku, Snehulienku, Popolušku, Tri prasiatka, Soľ nad zlato, Vlka a kozliatka, Janka Hraška, dokonca aj rozprávku O dvanástich mesiačikoch a Popolvárovi. Máme radosť z toho, že sme si vyslúžili sladkú odmenu, ale tešíme sa hlavne preto, že sme urobili radosť kamarátom škôlkarom a videli naše bývalé pani učiteľky z MŠ.

Žiaci 3.A a p. uč. Zlaťa

Sobota 25. 5. 2019

• Riaditeľka: Mgr. Silvia Urdzíková 0915949733 Zástupkyňa riaditeľky: Mgr. Mária Jenčová 0905957166 Platby: Viktória Urdzíková 0908082633 Vrátnica: 0948181422

• Školský ples "2019"