• Atletický trojboj - Domáce kolo

• Nový úspech našej školy:

: 4.miesto

Súťaž: Atletický trojboj
            Kolo: Domáce kolo

• Atletický trojboj - Domáce kolo

• Nový úspech našej školy:

: 4.miesto

Súťaž: Atletický trojboj
            Kolo: Domáce kolo

• Riaditeľské voľno.

•      Riaditeľka Súkromnej základnej školy, Námestie slobody 100,  083 01 Sabinov oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní v zmysle zmien a doplnkov udeľuje 29. 10. 2018 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

V prevádzke nebude ani Súkromný školský klub detí a ani Súkromná školská jedáleň.

• Výstava ilustrácií v mestskej knižnici v Sabinove

• V piatok 19.10.2018 sme s deťmi z ŠKD boli na výstave ilustrácií Zuzany Fuskovej. Ilustrácie pochádzali z kníh Prázdniny s deduškom a Prázdniny s deduškom 2. Obe knihy pútavým spôsobom približujú dedičstvo a krásne kúty našej krajiny. Deti sa aktívne zapájali do dialógu a oblasti zobrazené na ilustráciách im boli známe. Strávili sme tak zaujímavé popoludnie v knižnici a deťom sa ilustrácie páčili.

• Exkurzia do Steelparku Košice

• V piatok sme skoro ráno odcestovali na školský výlet do Košíc do Steelparku. Robili sme tam rôzne pokusy s magnetom. Teta nám hovorila o magnete a ujo o tom, ako sa vyrába kov. Bolo to tam veľmi zaujímavé. Potom sme sa presunuli do Auparku, kde je mesto povolaní. Vyzeralo to tam ako ozajstné len zmenšené mestečko. Bola tam donášková služba DSV, autoservis, drogéria DM, ambulancia,... Každého bavilo niečo iné. Keď sme sa tam vyhrali, išli sme pozrieť do Dómu sv. Alžbety. Pomodlili sme sa a oddýchli si v parku. Potom sme sadli na vlak a vrátili sa späť do Sabinova, kde nás už na stanici čakali rodičia.                                                                Leo Varga, 4.B

• Šarkaniáda na Šanci

• V piatok 5.10.2018 bol nádherný slnečný deň a my sme s deťmi z ŠKD začali popoludnie po vyučovaní veselo – Šarkaniádou na Šanci. Počasie nám prialo. Slniečko pri šantení so šarkanmi svietilo, vetrík pofukoval a pomáhal nám vyniesť šarkanov hore do výšky.
            Toho roku sme mali aj nezbedných šarkanov. Jeden nám uletel. Snažili sme sa ho chytiť, ale šarkan bol šikovnejší a nedal sa. Veselo si letel ďaleko od nás. Po leteckej prehliadke šarkanov sme vyhodnotili naj letcov. 3. miesto získal šarkan Vivien F., 2.miesto šarkan Samka H. a 1. miesto získal nezbedný šarkan Šimonka A. Samozrejme nezabudlo sa ani na ostatných. Každý dostal sladkú odmenu a chutný džús. Šarkaniáda bola veselá a veríme, že aj budúci rok nám počasie dopraje a šarkany vzlietnu opäť.

• Rodičovské konta

• Vážení rodičia.

Vzhľadom k tomu, že mnohí z Vás nemajú aktivované rodičovské kontá, ktoré sú potrebné na prihlasovanie žiakov v školských akciách ( krúžky, lyžiarsky kurz , plavecký kurz…/, sme sa rozhodli, že Vám opätovne ( na Vami zadané e-mail účty) rozošleme heslá na prihlásenie. Pokiaľ ste od zápisu dieťaťa zmenili e -mail, je potrebné ho u triedneho učiteľa aktualizovať. Rodičia, ktorí majú rodičovské konto aktivované, nech pokladajú túto správu za bezpredmetnú. Ďakujeme.

• Jesenný festival

• Mám rada jeseň. Jej farebnosť, vietor vo vlasoch, zatiahnutú oblohu a očakávanie búrky, a aj jesenné agapé v meste. Za malý bonus na začiatku, obdarovať malým kúskom sladkého, kyslého alebo slaného každého, kto sa pristaví pri stánku s otázkou: „A u vás, čo dnes ponúkate?“ „No len to najlepšie od srdca. A učíme tomu aj našu mlaď J“ Vďaka Lucka, Klaudia a Kika za sobotňajšiu ochotu prísť a pomôcť.

• Už sme naozajstní prváci!

• V piatok, 14. septembra 2018 sme našich prváčikov pasovali za žiakov školy. Keďže patrónom školy a našim veľkým vzorom je svätý Jozef, rozhodli sme sa, že ho budeme spoločne nasledovať v jeho čnostiach. To však nie je cesta ľahká, ba veru veľmi, veľmi náročná a zistili sme, že budeme musieť na sebe ešte veľa pracovať. Za každú splnenú úlohu sme dostali kúsok puzzle – čo bol obraz sv. Jozefa s malým Ježiškom. Snažili sme sa byť mlčanliví ako sv. Jozef, aby sme počuli rôzne zvuky a dokázali ich správne určiť. V tejto úlohe sme uspeli vynikajúco, naozaj sa vieme stíšiť a vnímať okolie. Boli sme aj pracovití – pomocou slamky sme prenášali lentilky do svojich pohárikov – pracovali sme usilovne ako naozajstní chrobáčikovia. Boli sme trpezliví pri ukladaní zápaliek jedným smerom do zápalkových krabičiek so zaviazanými očami. Boli sme vytrvalí, keď sme vytvárali zápalkovú pyramídu na hrdle fľaše a neváhali sme začať odznova, keď nám už takmer hotová spadla. Spravodlivo sme rozmotali popletené rozprávky a vrátili sme všetko na svoje miesto. Keď sme však mali prejsť cestu s prekážkami so zaviazanými očami, viera v spolužiakovu správnu navigáciu sa kdesi vytratila. Rovnako s ňou aj poslušnosť, v ktorej nám je svätý Jozef najväčším vzorom. Na záver sme odniesli v pokore kytičku kvetov k soche sv. Jozefa, aby sme ho poprosili o ochranu a pomoc pri našom napredovaní v čnostiach, ktorými jeho Pán tak hojne požehnal. Pri soche sv. Jozefa  potom pani riaditeľka našich prváčikov pasovala a tak sa stali naozajstnými žiakmi Súkromnej základnej školy.  Náš obrázok teda ostal nedokončený. Dáme si ho do triedy, aby nám stále pripomínal, že máme na sebe pracovať a po malých krôčikoch sa približovať k nášmu vzoru, sv. Jozefovi.

Streda 24. 10. 2018