• Naša škola hovorí jednoznačné NIE šikane. Vieme však, aké je niekedy ťažké postaviť sa celej skupine agresorov, ľuďom, ktorí šikanujú iných. Oslovujeme hlavne mlčiacich žiakov, ktorí síce normy agresorov neprijali, ale boja sa niečo urobiť. To bol jeden z dôvodov, prečo sme našu školu prihlásili do projektu Nenechaj to byť. Ide o webovú platformu a mobilnú aplikáciu, pomocou ktorej každý žiak, ale aj rodič, môže anonymne nahlásiť šikanu povereným osobám na našej škole. A preto nenechaj to byť a pomôž tomu, aby sa každý v našej škole cítil bezpečne.
        • Milí rodičia, priatelia školy aj tí, ktorí uvažujete nad možnosťou zapísať svoje dieťa na našu školu, ponúkame Vám možnosť prísť k nám a pozrieť sa, ako u nás vyzerá bežný vyučovací deň. Táto možnosť bude aktuálna každý druhý mesiac vždy iný deň v týždni. Tešíme sa na stretnutia s Vami počas našich „Dní otvorených dverí.“
          • Šaliansky Maťko

Aby nevymizla krása a pestrosť slovenského jazyka zapájame sa každý rok do súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko. Sme radi, že aj v tomto poprázdninovom a predpolročnom čase sa nájdu žiaci, ktorí sú ochotní urobiť niečo navyše a naučiť sa naozaj neľahký text mnohokrát plný archaizmov a nárečových slov. Všetci boli odmenení sladkou odmenou a víťazi peknými cenami. Víťazom držíme prsty, aby to v okresnom kole zvládli čo najlepšie. Tento rok bolo takéto umiestnenie:

• Organizačné pokyny k lyžiarskemu kurzu Drienica

1. Termín žiaci 1. – 3. ročníka 21.1. – 25.1.2019
            2. Termín žiaci 4. – 7. ročníka 11.2. – 15.2.2019

Odchod – čas a miesto: každý deň – zraz žiakov v škole o 7:40 (odchod autobusu o 8:00 od železničnej stanice)

Príchod – čas a miesto: každý deň o 14:10 hod. – SZŠ. Po príchode do školy bude obed v jedálni pre prihlásených. Prosím rodičov, ktorých deti nebudú chodiť na obed počas kurzu, aby ste ich z obeda odhlásili.

• Novoročné prianie

Nový rok začíname s Pannou Máriou Bohorodičkou. Jej ochrane i ochrane svätého Jozefa zverujeme našu školu a všetkým našim žiakom a ich rodinám, našim priateľom vyprosujeme hojnosť Božieho požehnania v celom roku 2019.

kolektív zamestnancov Súkromnej základnej školy

• Vianočný program

Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc. Táto veta bola aj našou inšpiráciou na zostavenie vianočného programu, s ktorým sme sa predviedli vonku na pódiu počas Vianočných trhov. V krátkom pásme ľudových zvykov sme si pripomenuli ako sa ľudia zabávali v minulosti počas niektorých predvianočných i vianočných večerov.

• Vianočná besiedka

Žiaci 4.A si svoju vianočnú besiedku naplánovali a dali sa do práce. Vyrábali sme si betlehem aj vianočnú oblohu. Chceli sme znázorniť, kde sa narodil Ježiško. Anjeli a traja králi si šili kostýmy, pastieri a ľudia, ktorí sa mali pokloniť Ježiškovi premýšľali, aké dary mu prinesú a čo si oblečú. Medzitým sme nacvičovali svoje básničky, vinše aj piesne. Pani vychovávateľka navrhla, aby sme pre rodičov pripravili pohostenie. Zdobili sme medovníky a piekli koláče. Bolo to super. Vyrobili sme aj bulletin. V ňom si rodičia mohli prečítať, kto účinkoval, kto vyrábal kulisy aj kostýmy a kto bol cukrár. V deň vystúpenia sme mali veľký strach, ale všetko dobre dopadlo. Rodičom sa vystúpenie páčilo. Ďakujeme pani vychovávateľke aj pani učiteľke za pomoc.

• Sviatok svätého Mikuláša

Sviatok sv. Mikuláša sa spája s obdarovaním blízkych ľudí. Práve preto sme pripravili Mikulášsku poštu, kde mohli žiaci nechať malý darček pre svojich kamarátov. Darčekov bolo neúrekom a Mikuláš s anjelom mal čo robiť, kým ich všetky rozniesol. Žiaci sa potešili návšteve Mikuláša aj darčekom a za odmenu mu zavinšovali alebo zaspievali pesničku.

• Pytagoriáda - školské kolo

Dňa 12.-13.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDY 3. - 8. ročníka. Spolu sa zúčastnilo 53 žiakov. Našim úspešným riešiteľom GRATULUJEME a prajeme veľa úspechov aj v obvodnom kole súťaže.

• Deň otvorených dverí

Dňa 6.12.2018 sme znova otvorili dvere našej školy pre všetkých, ktorí majú záujem pozrieť sa na bežný vyučovací deň. Triedy navštívili hlavne rodičia, ktorí sa prišli pozrieť na svoje dieťa. Pozorovali vyučovanie slovenského aj anglického jazyka, matematiky a prvouky. Na niektorých hodinách sa naši hostia do vyučovania aj osobne zapojili. Tešíme sa na Vašu ďalšiu návštevu.

• Advent

Advent je obdobie príprav na narodenie Ježiša Krista. Aj v našej škole sme toto obdobie začali posvätením adventných vencov. Každá trieda si svoj adventný veniec zobrala do triedy a každý deň sa pri ňom modlia modlitbu Anjel Pána. Žiaci na 1. stupni zhodnotia splnenie predsavzatí a prečítajú si predsavzatie na nový deň. Niektorí žiaci na 2. stupni sa stretávajú pri spoločnej modlitbe pri sv. Jozefovi. Týmto spôsobom sa spoločne pripravujeme na najkrajšie sviatky v roku.

• Ruský film v škole

Pred pár týždňami sme sa zapojili do výtvarnej súťaže v rámci akcie Ruský film v škole. Niektoré práce sme poslali ďalej a oplatilo sa. Naša žiačka Nikolka Kalabová zo 7.A obsadila tretie miesto.

Blahoželáme!

• Partneri