• Stolnotenisový turnaj

Nový úspech našej školy:

1. miesto: Matúš Straka,Richard Peták,Denis Korínek,Michal Bilský:

Súťaž: Stolný tenis
            Kolo: Okresné kolo

• Sabinovský čitateľský maratón

V utorok 6.11.2018 sme boli v mestskej knižnici. Čitateľský maratón otvorilo dievča, ktoré zahralo na gitare. Privítala nás pani knihovníčka a začala čítať knihu Kocúrkovo od Ondreja Sekoru. Bola tam aj pani z mestského úradu a pán primátor, ktorí nám tiež prečítali úryvok z knihy. Nakoniec sme čítali my. Každý z nás prečítal nejakú časť a podpísal sa do kroniky. Po nás prišli čítať naši spolužiaci z 3.A a potom iné školy. Do čitateľského maratónu sa zapojili aj naši žiaci z ŠKD, ktorí čítali poobede. Bolo tam super!

• Našim starkým

Mesiac október. Určite nielen tento mesiac, ale najmä tieto jesenné dni si pripomíname, alebo ešte výstižnejšie slovo je ctíme, jeseň života. Obdobie plné múdrosti, skúsenosti, pokoja. Stále sa na toto stretnutie s našimi starkými tešíme, lebo cítime, že babka s dedkom si pre svoje vnúčence stále nájdu čas, nikam sa neponáhľajú, sú vďační za každú chvíľu s nimi. A aj my sme sa im snažili spríjemniť aspoň jeden večer svojím spevom, tancom, básňou, poďakovaním...Tým, čo už vieme. Ako ten čas rýchlo letí ! Všedných dní rad, občas sviatky... A zrazu tak divno je vám, keď obzriete sa spiatky. Zrakom duše pátrate v diali , spomienky sa roja v mysli. Tie, čo radosť prinášali, i čo slzy do očí tisli. Mnohé chvíle v prešlom žití ťažké boli ako jarmo. Ale v srdci človek cíti , že tie roky nežil darmo. Preto smútiť dôvod nie je, vravia blízki naokolo. Pre všetko, čo je vám milé , žiť tie roky ho

• Medzinárodný deň školských knižníc

Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“

k Medzinárodnému dňu školských knižníc

22. októbra 2018

Motto našej oslavy znelo:

Deň, keď sme sa narodili

Zapojenie do tohto projektu sme brali ako veľkú výzvu. Vzhľadom k názvu „Skutočné knižnice – skutočné vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Česko-Slovenska“ sme sa rozhodli, že nadviažeme na našu akciu z minulého roka. V rámci vyučovania v dopoludňajších hodinách sa všetci žiaci zapojili do aktivít, ktoré mali pripravené v školskej knižnici. Aktivitami a prácou s knihami sme chceli podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového. Posilniť národné povedomie našich žiakov a ukázať im, aké dôležité miesto v histórii našej krajiny má vznik Československa. Sme rozhodnutí, že sa do tohto projektu určite zapojíme aj ďalší rok.

Utorok 13. 11. 2018

• Výlet Bratislava